hrbitov

Navigace

Obsah

Dětský den

V sobotu dne 31.5.2014 uspořádala již po čtvrté TJ Sokol Rataje k Svátku dětí Dětský den. Ve 13.00 hodin se na místním hřišti sešlo na 120 dětí, většina z nich v doprovodu rodičů, pro které byl připraven bohatý program. Hlavní akcí odpoledne byl orientační závod, kterého se zúčastnilo 90 dětí. Na asi 3 kilometrové trati připravili pořadatelé pro závodníky 12 stanovišť, na kterých si děti  prověřily své vědomostní a pohybové znalosti a schopnosti. Soutěžilo se ve třech kategoriích. První kategorii tvořily děti ve věku 3 – 6 let, druhou děti ve věku 7 – 9 let poslední děti 10 let a starší. V nejmladší kategorii zvítězil Matyáš Svak,na druhém místě skončila Eliška Tesařová  a třetí příčku obsadila Barbora Šrámková.  V kategorii 7 – 9 let  zvítězila  Adéla Nevařilová, druhá skončila Julie Louthanová a na třetí místě se umístila slečna, jejíž jméno se nám bohužel někam zatoulalo.   Nejstarší kategorii 10 let a více  vyhrál Vojtěch Nádeníček, druhé místo vybojoval Jan Malý a třetí skončila Hana Kochaníčková.

Pro děti, které již hlavní soutěž ukončily nebo teprve čekaly na start, byl  po celé odpoledne připraven doprovodný program plný soutěží  a her jako např. skákací hrad, jízda na koni,ukázka leteckého modelářství od pana Aleše Zapletala, soutěž v přetahování lanem, jízda zručnosti na koloběžce, přetahování lanem aj. SDH Rataje předvedlo dětem hasičskou techniku a požární útok. Celým odpoledním programem provázela slovem i hudbou známá ratajská moderátorská dvojice ZEOP ( Zezula Opelík) a připraveno bylo také bohaté občerstvení. Všechny děti, vítězové i poražení, byly odměněny věcnými  a  sladkými dárky.

Příjemný den byl zakončen večerním ohňostrojem  a  pro děti, které ještě nemusely spát, stezkou odvahy.

Pořadatelé by touto cestou rádi poděkovali všem sponzorům, kteří se větší či menší měrou podíleli na zdárném a zajímavém průběhu sobotního odpoledne: patří mezi ně OÚ Rataje, který zajistil ohňostroj, Autoservis Vlastimil Valášek sponzoroval skákací hrad.Nestle a.s., FRUTA Bohemia, a.s., ČEZ a.s., Rosa market s.r.o, Industria AC a.s., H- centrum s.r.o, IWWA s.r.o, DF Partner s.r.o, Bonver a.s., PK velkoobchod s.r.o, p. Strouhalová – účetnictví, JuDr. Ján Rajčan ohňostroje, Pekárna Zdounky